Szkolenia okresowe - podstawowe informacje

Istnieje kilka rodzajów szkoleń okresowych. W zależności od zajmowanego stanowiska różna będzie częstotliwość szkolenia, czas jego trwania oraz to czy szkolenie będzie mogło być przeprowadzone online czy też nie.

Szkolenia bhp dla pracodawcy oraz osób zajmujących kierownicze stanowiska przeprowadza się raz na pięć lat. Takie szkolenie trwa około 16 godzin i może się odbywać za pośrednictwem łącza internetowego. Pracownicy zatrudnieni w służbie bhp odbywają kurs bhp raz na pięć lat. Wymiar takiego szkolenia jest większy, bowiem obejmuje ono 36 godzin. Także w tym wypadku istnieje możliwość szkolenia online. W przypadku stanowisk nierobotniczych szkolenie przeprowadza się raz na 6 lat w wymiarze 8 godzin. Można skorzystać z wersji online.

W przypadku robotników szkolenia okresowe odbywają się raz na dwa lata w wymiarze 8 godzin. Robotnicy, którzy wykonują prace niebezpieczne muszą przechodzić szkolenie, co roku. W przypadku robotników szkolenie nie może się odbywać za pośrednictwem sieci.

Pierwsze szkolenie dla stanowisk kierowniczych powinno się odbyć 6 miesięcy od dnia zatrudnienia w firmie lub objęcia stanowiska kierowniczego. Przy pozostałych stanowiskach na pierwsze szkolenie ma się 12 miesięcy od dnia zatrudnienia.

Zachęcamy do obejrzenia któtkiego filmu, który utrwali powyższą wiedzę.

 

Skontaktuj się z nami

BEZPŁATNY TEST - zamów wybrane szkolenie