Strefa Wiedzy - Artykuly - Szkolenia BHP online - kurs BHP e-learning przez internet

Strefa wiedzy - artykuly

Konsekwencje za zły wynik badania tajemniczego klienta
24.02.2023 14:35

Jakie konsekwencje czekają na pracownika za zły wynik w badaniu tajemniczego klienta? Czy pracodawca w konsekwencji może przyznać mu kary porządkowe albo nie przyznać premii? Jakie zachowanie pracodawcy jest zgodne z prawem? Czy na podstawie złego wyniku można rozwiązać z pracownikiem umowę?

 
Kontrolowanie prawidłowego wykorzystania zwolnienia L4 przez pracodawcę oraz obowiązek skierowania pracownika na kontrolne badania lekarskie po powrocie z L4 trwającego ponad 30 dni
10.01.2023 16:13

Prawo pracodawcy do kontroli prawidłowego wykorzystania zwolnienia L4

Każdemu pracownikowi przysługuje zwolnienie lekarskie od pracy z powodu choroby lub konieczności sprawowania opieki nad chorym dzieckiem lub innym chorym członkiem rodziny. Zdarza się jednak niekiedy, że pracownicy wykorzystują przerwę w pracy w sposób mający niewiele wspólnego z przyczyną wystawienia zaświadczenia L4.


Obowiązek skierowania na kontrolne badania lekarskie pracownika wracające z L4 trwającego ponad 30 dni

Zgodnie z § 2 art. 229 Kodeksu pracy, w przypadku spowodowanej chorobą niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni, pracownik podlega obowiązkowym, kontrolnym badaniom lekarskim w celu ustalenia dalszej zdolności do pracy.

Pyły w środowisku pracy
05.11.2021 9:05
Pyły to jeden z czynników szkodliwych i uciążliwych powszechnie występujących w środowisku pracy. Mamy z nimi do czynienia w wielu gałęziach przemysłu,  dotyczy on przede wszystkim pracownków na stanowiskach robotniczych. Z tego artykułu dowiesz się czym są pyły, jaki jest ich wpływ na organizm człowieka oraz jak się przed nimi zabezpieczyć.
Drgania mechaniczne w środowisku pracy
22.10.2021 13:50
Drgania (wibracje) to jeden z czynników fizycznych szkodliwych występujących w środowisku pracy. Z tego artykułu dowiesz się czym są drgania mechaniczne, jak wpływają na organizm człowieka oraz jka się przed nimi zabezpieczyć oraz przed ich negatywnymi skutkami.
Co daje szkolenie BHP
01.10.2021 12:56

Jakie korzyści daje pracownikowi szkolenie z BHP?

Szkolenie BHP online
01.10.2021 12:56
Szkolenie BHP online czyli jak skutecznie wykorzystać e-learning
Wstępne szkolenie BHP
01.10.2021 12:52

Jak przebiega wstępne szkolenie BHP dla nowego pracownika?

Skontaktuj się z nami

BEZPŁATNY TEST - zamów wybrane szkolenie