Aktualności - Szkolenia BHP online - kurs BHP e-learning przez internet
Znajdujesz się w: www.szkolenia-bhp24.pl Aktualności

Aktualności

Ocena ryzyka - podstawy 18.06.2012

Podstawowym celem oceny ryzyka zawodowego jest zapewnienie jak najlepszej ochrony zdrowia pracowników. Wynikiem oceny powinno być ustalenie pewnych kwestii: czy ryzyko jest odpowiednio kontrolowane i można je uznać akceptowalne, jakie środki można zastosować w celu jego redukcji, gdy nie jest akceptowalne, jak również jakie priorytety należy przyjąć redukując ryzyko, a także jakie środki można zastosować w celu dalszej poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników.

Więcej
BHP: wskazówki do oceny ryzyka 15.06.2012

Wskazówki dotyczące oceny ryzyka zawodowego można podzielić na kilka etapów. Na początku należy zebrać niezbędne informacje do oceny, które dotyczą m.in.: lokalizacji stanowiska, zadań /operacji technologicznych, które są wykonywane na tym stanowisku, osób pracujących na stanowisku, stosowanych środków pracy i materiałów technologicznych, wykonywanych czynności oraz czasu i sposobu ich wykonywania przez osoby pracujące na tym stanowisku...

Więcej
Identyfikowanie zagrożeń 12.06.2012

Zagrożeniem określa się stan środowiska pracy wskazany czynnikami chemicznymi, biologicznymi o fizycznymi, który może wywołać wypadek lub chorobę. Będą to m.in. prąd elektryczny, hałas, wibracja, śliskie i nierówne powierzchnie, praca na wysokościach, ruchome i niebezpieczne części maszyn, ręczne przenoszenie ciężarów, wysoka lub niska temperatura, pole elektromagnetyczne, szkodliwe czynniki biologiczne, fizyczne i chemiczne, promieniowanie laserowe i nadfioletowe, elementy ostre i wystające, obciążenia psychiczne i stres, itp.

Więcej

Pierwsza 1 2 3 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 38 39 40 Ostatnia